Dlaczego watro wybrać Karwię?

Plaża w Karwi jest jedną z najpiękniejszych plaż Bałtyku, a nawet więcej, najpiękniejszych na świecie. Jedwabisty piasek o prawie białym zabarwieniu, miękki i sypki, pozbawiony kamieni powoduje poczucie komfortu i odprężenia. Czysta woda o przyjemnym dnie, długim pasie płytkiej wody daje nam mnóstwo radości z kąpieli i zabawy w wodzie.

Plaża w Karwi jest jedną z najszerszych plaż Morza Bałtyckiego, mierzy ok 3 km długości i nawet 80 m szerokości. Umiejscowiona jest tuż za pasmem lasu sosnowego, który jest wiecznie zielony z magicznie wyglądającymi drzewami i podłożem niczym dywan utkany z miękkiego mchu. Las z plażą łagodnie łączą malownicze wydmy.

Ale to nie wszystko! Jedną z najpiękniejszych rzeczy świadczących o wyjątkowości Karwi są zachody słońca. To magiczne zjawisko ściąga ludzi na plaże wieczorową porą każdego dnia. Tego trzeba doświadczyć samemu. Na kilkadziesiąt minut zatrzymuje się czas, zakochani jeszcze bardziej się kochają, staruszkowie chwytają się za ręce, nawet dzieci nieco mniej rozbiegane, a niebo i woda zapraszają nas na prawdziwy ognisty spektakl. To się nigdy nie nudzi. I to wszystko tylko 450 m od naszego pensjonatu Dworek Karwia Wiosenna 8.


Dodatkowe atrakcje na plaży w Karwi:

• dwa klimatyczne bary, w których kupisz coś do picia i jedzenia, oraz zimne piwko. 
• dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci
• skutery wodne
• wypożyczalnia leżaków i parawanów

Ponadto dla bardziej aktywnych plaża w Karwi sprzyja:

• spacerom
• bieganiu
• nordic walking
• jodze o wschodzie lub zachodzie słońca
• jeździe na rowerze wzdłuż wybrzeża
• galopowaniu konno
• uprawianiu sportów wodnych, np.: kitesurfingu

Karwia to najlepszy wybór bo...

Spokojna letniskowa miejscowość usytuowana wzdłuż jednej z najpiękniejszych plaż o czym głoszą liczne rankingi. Chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi, ze względu na czystość plaży, płaskie i krótkie, a nawet utwardzone przejście przez las na plaże, szczególnie ważne gdy mamy dzieci jeszcze w wózkach.  Przepiękna plaża o mięciutkim złocistym piasku. Niezapomniane magiczne zachody słońca.

Liczne bary, puby, kawiarnie, lodziarnie i restauracje pozwolą skosztować lokalnej kuchni charakterystycznej dla tego regionu, czyli tradycyjnej kaszubskiej i kuchni nadmorskiej. Kto nie lubi „fish&chips”,?! Dorsz, flądra, śledzik czy sardynki, smażone, z grilla, na parze, czy mniej bałtycki halibut lub łosoś z pieca, mniam, palce lizać. Niewątpliwie charakterystyczne dla Karwi są liczne wędzarnie świeżutkich ryb. Rano odłowione przez rybaków, a wieczorem smakowane przez turystów, to prawdziwe niebo w gębie! Nie sposób przejść obojętnie, kuszą i wabią zapachami.

Główna ulica i deptak pełne są stoisk oferujących pamiątki, rzemieślniczą biżuterię srebrną i inną, ozdobioną bursztynami lub pół szlachetnymi kamieniami. Znajdziemy również sklepy z markową odzieżą np. 4F, DIVERS lub butami np. New Balance w bardzo okazyjnych cenach. Znajdziemy również stoiska z zabawkami, wyrobami hand made, perfumami i kosmetykami.

Ogromną popularnością cieszą się stragany oferujące zbiory lokalnych ogrodników, przepyszne truskawki, maliny, borówki i czereśnie. Wszystko świeżutkie, prosto z krzaka.

Letnia scena muzyczna na obrzeżach Karwi gościła m.in. Bednarka, Sylwię Grzeszczak, Zakopower, Eneja, Grzegorza Hyżego, Sławomira i innych znanych artystów, co stanowi świetne urozmaicenie urlopu.

Przy wjeździe do Karwi znajdziemy duże kolorowe Wesołe Miasteczko, cieszące się powodzeniem nie tylko u dzieci.

Przepięknych kolorowych wrażeń dostarczy nam MOTYLARNIA, która corocznie gości w Karwi.

Indianie w Karwi na niedużym bulwarze z fontanną od lat rozbrzmiewają peruwiańskie dźwięki oryginalnych Indian w barwnych ludowych strojach. Widowisko cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Oprócz egzotycznych rytmów inni artyści wykonują często stare rockowe covery.

Trasy rowerowe – Karwia stanowi świetną bazę wypadową dla wycieczek rowerowych. Dojedziemy stąd do Łeby lub na Hel. Świetna utwardzona trasa rowerowa i rolkowa prowadzi z Krokowej do Swarzewa. Mniej wymagającą leśną trasą dojedziemy do malowniczych Dębek. Do Jastrzębiej Góry przez Ostrowo.

Idealne miejsce na uprawianie Nordic Walking lub dla biegaczy Pośród lasu nadmorskiego i szumu fal na plaży. Nic tylko głęboko oddychać.

Joga na plaży w Karwi. Zakochasz się w niej jeszcze raz. Rano o wschodzie lub o zachodzie słońca osiągniesz stan równowagi, zdejmiesz cały stres z barków, ukochasz siebie i poczujesz siłę jaką masz w sobie.

Dla miłośników jazdy konnej w pobliżu Karwi mamy Stadniny Koni oferujące lekcje jazdy konnej, przejażdżki w terenie, jak i spełnienie marzenia o galopowaniu brzegiem morza.

Liczne szkółki windsurfingu i kitesurfingu znajdują się na półwyspie dedykowane są dla rządnych bardziej aktywnego wypoczynku, a więc jak słońce to plażing w Karwi, a jak wiatr to Chałupy.

Szlak Dworów i Pałaców to niesamowita wyprawa północną częścią Kaszub, która przybliża bogatą historię pomorskich rodów i ich majątków. To właśnie odwiedzając kolejne obiekty na szlaku dowiemy się o burzliwej historii tych terenów, a także zasmakujemy niepowtarzalnych potraw w miejscowych restauracjach.